top of page

 

Gražyna Barbara Anna Pawlas Kaletová tvoří pod pseudonymem Job D. Grash.

Malířka, designérka, hudební skladatelka a básnířka, ikona polské křesťanské balady 70-80 let, nar. 1955 Gdaňsk, Polsko. 

 


Už více než 38 let je umělecká práce mou vášní a také zaměstnáním. Stala jsem se objevovatelkou různých možností pro vyjádřeni mého vnitřního světa.
Pracuji s olejem, akrylem, akvarelem a křídovými barvami. Malbu pak kombinuji s různými materiály. Dobře vypadá kombinace fusingového skla s cínem, nebo použití kousků starého dřeva vyhlazeného vodou z oceánu v kombinaci s papírem a řadou jiných zajímavých materiálů. V umění malování mě fascinuje „nekonkrétno“ vyjádřené „po svém“. Udivuje mě, co všechno se dá barvou udělat, jak ji nestandardně nanášet na plátno, vrstvit a absorbovat. Baví mě efekty ředění nebo prolamování odstínu barev. Nanášení reliéfních struktur se mi libí natolik, že zapomínám na existenci času. Všechno to dohromady tvoří hravý, výtvarný experiment, ve kterém nejsou žádná striktní pravidla, vše je tam dovoleno! Cítím spojení vnitřní svobody s fantazií, slyším melodií s ještě neznámým textem. Možná je to nesmělý dotek nebe...

 

Job D. Grash
 

ano_edited.jpg

workshopy Autentico

bottom of page